Будинок актора створено 1948 року у якості культурно-просвітнього закладу Українського театрального товариства, що 1987 р. було реорганізовано в Спілку театральних діячів України (сьогодні — Національна Спілка театральних діячів України).
З 1981 р. Будинок актора міститься у приміщенні колишньої караїмської кенаси. Її було споруджено на кошти «тютюнових королів» Соломона і Мойсея Когенів 1900 р. за проектом славетного архітектора Владислава Городецького (автора таких будівель, як Миколаївський костьол, Національний художній музей, «Будинок з химерами» тощо).
В. Городецький надав цій унікальній екзотичній споруді в планово-просторовому вирішенні і в насиченому декорі рис виключно східної азіатської архітектури.
«Молитовний караїмський будинок — вишуканий, але дещо похмурий, оздоблений зовні скульптурними фантастичними візерунками і письменами в мавританському стилі; двері й вікна його заокруглені у вигляді підкови» (Путеводитель. К., 1917). А скульптурно-оздоблювальні роботи в кенасі виконував Еліа Сала, і зроблене ним не мало аналогів у Києві.
Після революції 1917 р. кенасу було закрито, з 1926 р. будівлю передано у користування просвітніх установ. Під час війни тут правилася римо-католицька служба Божа, потім діяв ляльковий театр, а згодом — кінотеатр. На превеликий жаль, за часів радянської влади було втрачено частину архітектурних деталей будівлі.
Зараз ця споруда є затишним концертним залом на 200 місць: світла ліпнина, чудова акустика, камерна сцена. Будинок актора має також фойє-виставковий зал.
У стінах Будинку актора відбуваються вистави і концерти, презентації часописів і книжок, творчі вечори, ювілейні свята і бенефіси, наукові конференції, художні виставки.